Technologia

Technologiczne na topie

LED-y zastępują coraz powszechniej żarówki, halogeny i świetlówki, a na ulicach pojawią się jako alternatywa dla popularnych lamp sodowych i rtęciowych.

Diody wykorzystywane są między innymi w oświetleniu samochodów, przemyśle, systemach oświetlenia sklepów, hoteli, restauracji, szpitali, magazynów oraz lampach ulicznych. Obecnie jest to jedna z najszybciej rozwijających się technologii. Z każdym rokiem diody LED mają coraz lepsze parametry, przez co znajdują zastosowanie w kolejnych sektorach. Współcześnie zamienniki LED produkowane są dla wszystkich popularnych gwintów i trzonków opraw oświetleniowych.

Wykorzystanie technologii LED pozwala na znacznie więcej, aniżeli redukowanie kosztów zużywanej energii. Lampy LED są praktycznie bezgłośne w każdych warunkach, dzięki czemu zapewniają wysoki komfort pracy, znaczącą zaletą jest wysoka odporność na wibracje, wstrząsy i uderzania, są one wyjątkowo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne Zastosowany układ optyczny diod ograniczający rozproszenie światła, redukuje jego straty. Jednocześnie, parametry eksploatacyjne LED-ów wskazują, że działają one bezawaryjnie nawet przez setki tysięcy godzin, czyli kilkadziesiąt lat. Ogranicza to koszty wymiany, konserwacji oraz serwisowania. Częste włączanie i wyłączanie nie skraca ich żywotności. LED-y nie emitują także promieniowania podczerwonego IR i ultrafioletowego UV, więc nie mają żadnego wpływu na ludzi i obiekty. Lampy wykorzystujące technologię LED emitują minimalną emisję ciepła, dzięki czemu zwiększają wydajność klimatyzacji w pomieszczeniach. Stąd też ich zastosowanie w chłodniach.

Powyższe cechy technologii LED sprawiają, że jest ona rozwiązaniem energooszczędnym i ekologicznym, co dla wielu przedsiębiorstw stało się ważnym czynnikiem z uwagi na wymogi i standardy określane przez UE, a także przy staraniu się o środki z funduszy pomocowych.

NAPISZ DO NAS

Led Prof

info@ledprof.pl
tel. +48 884003928

Poznaj naszą społeczność

Bardzo dziękujemy za zaufanie. Dzięki wysokiej jakości naszych produktów i najniższej cenie w wielu krajach na całym świecie oświetleniem LED Prof może cieszyć się każdy.